V Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym – 22 marca 2019r.

Początek wiosny w naszym regionie już od pięciu lat upływa pod znakiem zmagań sportowych w tenisie stołowym. Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych przyciągają do Wałbrzycha amatorów tej dyscypliny z regionu Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Śląska Opolskiego. Młodzi adepci tenisa stołowego dnia 22.03.2019 roku przybyli Wałbrzycha, aby spróbować swoich sił w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej. Do zawodów przystąpiło łącznie 45 chłopców oraz 15 dziewcząt. Organizator imprezy – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu zadbał, aby zawody odbyły się na możliwie najwyższym poziomie.  Impreza objęta została Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – p. Cezarego Przybylskiego oraz Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha – dr Romana Szełemeja.

Tenis stołowy w środowisku placówek resocjalizacyjnych to dyscyplina szczególna, bowiem jest dostępna dla każdego. Wychowankowie tego typu placówek, szczególnie w okresie zimowym szlifują swoje umiejętności, które w połączeniu z wytrwałością i rzetelnym treningiem dają solidne rzemiosło, które później mogą zaprezentować na arenie zmagań Mistrzostw Dolnego Śląska. Młodzież bierze zatem udział nie tylko w wydarzeniu sportowym, ale i wychowawczym. Zdobyte medale, puchary i nagrody dla uczestników, ale i sama możliwość pokazania się „z tej lepszej strony” kształtuje charakter młodzieży, często określanej mianem „trudnej”.

Tegoroczna impreza udowodniła, że w tych młodych ludziach drzemie niezwykły potencjał, a sportowy i wychowawczy udział Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu w środowisku placówek resocjalizacyjnych w całym regionie przynosi zakładane rezultaty. Uczestnicy zawodów zostawiają w naszym mieście emocje sportowe, a wracają ze wspaniałym doświadczeniem, nowymi znajomościami i dobrym nastrojem.

Tegoroczne zawody pozwoliły na rozegranie blisko 200 bezpośrednich meczy, które po kilkugodzinnej walce pozwoliły wyłonić najlepszych zawodników, zawodniczki oraz drużyny na Dolnym Śląsku.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW

Klasyfikacja drużynowa – dziewczęta

Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska   – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Walimiu

Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu

3 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce

 Klasyfikacja drużynowa – chłopcy

Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście

Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach

3 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu

Klasyfikacja indywidualna – dziewczęta

Mistrzyni Dolnego Śląska – Eliza Siewierska (ZPO nr 3 Wrocław)

Vicemistrzyni Dolnego Śląska  – Wanessa Dąbek (MOS Walim )

3 miejsce – Klaudia Maciejewska (MOS Walim )

4 miejsce – Nikola Ligenza ( MOW Sobótka)

Klasyfikacja indywidualna – chłopcy

Mistrz Dolnego Śląska – (MOW Babimost)

Vicemistrz Dolnego Śląska – Jacek Jakubowski (ZPO Strzelin )

3 miejsce – Daniel Łatak  (MOS Nysa)

4 miejsce – Bogumił Korzeb (MOW Jawor)

Tabela wyników Mistrzostw Tenisa Stołowego 2019 >>>

Zdjęcia – K. Machowczyk, T. Gołębiewski