I Turniej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych
2022/2023

Dnia  6.10.2022  roku na boiskach MOSIR Szczawno Zdrój przy ul. Topolowej  w Szczawnie Zdroju  rozegrany został I Turniej rundy jesiennej  Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez placówki resocjalizacyjne na Dolnym Śląsku. Turniej rozpoczął jubileuszową, dziesiątą  edycję rozgrywek ligowych. W roku szkolnym 2022/2023, podobnie jak w poprzednich sezonach, rozgrywki przeprowadzone zostaną systemem ligowym  w formule 4 turniejów piłkarskich – dwa turnieje w rundzie jesiennej i dwa w rundzie wiosennej. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczy 10 placówek z Dolnego Śląska, a także opolskiego.
Wśród drużyn biorących w rozgrywkach wymienić należy:

DMOW Wałbrzych
ZPR Brzeg Dolny
ZPEW Lwówek Śląski
MOS Wałbrzych
MOS nr 2 we Wrocławiu
MOW Szklarska Poręba
MOW Nysa
MOW Mrowiny
MOS Walim
ZPO nr 3 we Wrocławiu

Pogoda podczas zawodów dopisała, a same rozgrywki przebiegały w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Po rozegraniu 18 spotkań bezkonkurencyjna i bardzo „niegościnna” okazała się prowadzona przez p. Radka Zająca drużyna gospodarzy, która tego dnia wygrała wszystkie zaplanowane spotkania i uzyskała komplet 12 punktów. Drugie miejsce po pierwszym turnieju rundy jesiennej zdobyła drużyna z MOW Nysa, a w ścisłej czołówce znalazły się również ekipy  z MOW Szklarska Poręba oraz ZPEW Lwówek Śląski. Pozostałe drużyny również pozostają w grze i tym samym tabela wyników cały czas pozostaje otwarta. W Turnieju rozlosowano walkowery za nieobecność drużyny z Mrowin, która swój udział w lidze rozpocznie 20.10.2022 roku, kiedy odbędzie się drugi turniej rundy jesiennej.

W Turnieju przyznano następujące wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy bramkarz:  HUBERT REŁEK  (DMOW WAŁBRZYCH),  BARTŁOMIEJ KUCZYŃSKI(MOW NYSA)

Najlepszy strzelec  turnieju: JAKUB MRÓWKA  (MOW NYSA)  – 16 bramek,
Najlepszy zawodnik turnieju: MATEUSZ WIECZOREK (DMOW WAŁBRZYCH)

Wyniki I Turnieju Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023 >>>


II Turniej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych
2022/2023

Dnia 20.10.2022 roku odbył się drugi turniej rundy jesiennej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej. Wczesnym i bardzo mroźnym porankiem do Szczawna Zdroju zawitało łącznie 8 drużyn, które rozegrały łącznie 14 spotkań. Niestety na turniej nie dotarła ekipa z ZPR Brzeg Dolny, która zadeklarowała  start w rundzie wiosennej. Po kilkugodzinnej rywalizacji wszystko stało się jasne. Najwyższe miejsce na podium na półmetku zmagań ligowych zajmuje drużyna z MOW Nysa, a na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja ZPEW Lwówek Śląski. Obie drużyny  nieznacznie pokonały gospodarzy – DMOW Wałbrzych  (0:1)  spychając ich  tym samym na trzecią pozycję. Warto nadmienić, że różnice punktowe pomiędzy wszystkim zespołami są naprawdę nieznaczne i jak pokazuje historia ligowych zmagań wszystko się jeszcze może zdarzyć, a runda wiosenna zapowiada się bardzo ciekawie. Całość turnieju przebiegła w bardzo miłej, sportowej atmosferze, a przede wszystkim bez większych kontuzji. Zawodnicy pokazali charakter i serce do gry tworząc wspaniałe sportowe widowisko.

W turnieju tradycyjnie wyróżniono zawodników każdej drużyny i przyznano nagrody dla najlepszych zawodników  poszczególnych kategoriach:

Najlepszy Zawodnik Turnieju – Kewin Olejarz (MOW Nysa), Jakub Stefańczyk (MOS Walim)
Najlepszy Bramkarz Turnieju – Nikodem Szpejda (ZPEW Lwówek Śląski)
Najlepszy Strzelec Turnieju – Jakub Mrówka (MOW Nysa) – 9 bramek (łącznie już 25!)

Wyniki II Turnieju Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023 >>>