Liga 2018/2019

Obejrzyj zwiastun tegorocznej edycji Ligi Piłki Nożnej:

W rozgrywkach sezonu 2018/2019 biorą udział drużyny z 11 dolnośląskich placówek resocjalizacyjnych oraz jedna z województwa opolskiego:
1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu;
2. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Walimiu;
3. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu;
4. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach;
5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie;
6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szklarskiej Porębie;
7. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym;
8. Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim;
9. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Wojtka Bellona we Wrocławiu;
10. Zespół Placówek Oświatowych w Strzelinie;
11. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu.

Harmonogram rozgrywek

 • Październik 2018 r.
  Pierwszy turniej rundy jesiennej – uroczysta inauguracja sezonu – I poł. października
  Drugi turniej rundy jesiennej – II poł. października
 • Maj 2019 r.
  Pierwszy turniej rundy wiosennej.
 • Czerwiec 2019 r.
  Drugi turniej rundy wiosennej – uroczyste podsumowanie i zakończenie sezonu.

Materiały do pobrania:
Regulamin Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej >>>
Zgłoszenie drużyny do udziału w rozgrywkach >>>
Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem >>>
Lista zawodników rozgrywek >>>

 

Turniej inauguracyjny VI edycji Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych to prawdziwe święto entuzjastów futbolu. Pierwszy turniej rundy jesiennej w sezonie 2018/2019 zgromadził gości z 10 placówek resocjalizacyjnych z Wałbrzycha, Wrocławia, Strzelina, Brzegu Dolnego, Lwówka Śląskiego, Mrowin, Walimia, Szklarskiej Poręby i Nysy. Długo wyczekiwana impreza budzi największe emocje, a pretendenci do tytułu Mistrza Ligi przybyli do Wałbrzycha w bojowych nastrojach.
Specyfika tego przedsięwzięcia, a przede wszystkim wysoki poziom sportowy imprezy sprawia, że Liga cieszy się dużym zainteresowaniem wychowanków przebywających w placówkach resocjalizacyjnych. Uczestnicy tego przedsięwzięcia w luźnych rozmowach mówią o „naszej lidze”, śledzą  wyniki i tabele zamieszczane na stronie organizatora.
Prowadzone na bieżąco tabele strzelców rozbudzają wyobraźnię najlepszych snajperów z poszczególnych placówek. Każdy gol, każdy punkt są skrupulatnie odnotowane, a  takie inicjatywy budzą poczucie przynależności i odpowiedzialności za placówkę, którą reprezentują.
Dodatkowo organizator zadbał o to, by wydarzenia sportowe wpisały się w Rocznicę Odzyskania Niepodległości, a hasło „Pamiętamy – 100 lat Niepodległej” przyświeca Lidze od początku 2018 roku. W przebiegu Turnieju jest zatem czas na wydarzenia podniosłe, ale i dawkę humoru wynikającą z integracji oraz wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.
W przebiegu turnieju, który rozegrano 5 października 2018 roku  rozegrano 27 bezpośrednich spotkań. Ponadto w ferworze walki zawodnicy strzelili aż 82 bramki. Można zatem jednoznacznie stwierdzić, iż było to wspaniałe widowisko obfitujące w futbol na najwyższym poziomie, a duch walki młodzieży mógł zaskoczyć niejednego sympatyka piłki nożnej.
Tego dnia na boiskach przy ul. Ratuszowej najlepsza okazała się drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, która wygrała wszystkie 5 zaplanowanych spotkań i wysunęła się na pierwsze miejsce w tabeli. Po bardzo zaciętej  walce na pozycji vice-lidera znajduje się drużyna z ZPEW Lwówek Śląski, miejsce III przypadło  rewelacyjnie grającej tego dnia drużynie gospodarzy – MOW Wałbrzych.
W przebiegu zawodów nagrodzono  za grę najlepszych piłkarzy ze wszystkich drużyn, ponadto wręczono wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik Turnieju – Aleksander Lasek  (ZPEW Lwówek Śląski)
Najlepszy bramkarz – Mateusz Lewandowski  (MOW Wałbrzych )
Najlepszy strzelec – Daniel Mateja (MOW Nysa )

Tabela wyników rozgrywek po I Turnieju >>>

 

Film z Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych 2019

Liga Dolnośląska – II Turniej rundy jesiennej – 19.10.2018

Do historii przechodzi kolejny Turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, który kończy zmagania w rundzie jesiennej.  Turniej odbył się 19.10.2018 roku. Na fotelu lidera Ligi zasiadła drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, która w pięknym stylu utrzymała przewagę wypracowaną w pierwszym Turnieju.  Po zaciętej walce na pozycji nr 2 uplasowała się reprezentacja Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych  z Lwówka Śląskiego. Bez wątpienia do sukcesu tej drużyny przyczyniła się wyśmienita  forma jej snajpera – Aleksandra Laska, który strzelając 11 bramek zdobył tytuł Najlepszego Strzelca Turnieju. Z kolei najlepszy bramkarz,  również rodem z „lwóweckiej” drużyny,  popisywał się efektownymi interwencjami. Z pewnością rewelacją Turnieju okazała się drużyna gospodarzy – MOW Wałbrzych, która z 22 punktami zajmuje wysokie trzecie miejsce. Nasz zawodnik Mateusz Krzemiński otrzymał wyróżnienie i zaszczytny tytuł „Najlepszego Zawodnika Turnieju”.  Reprezentacja wałbrzyskiego „MOW-u”  zaskoczyła pewnie niejednego sympatyka futbolu, w dobrym stylu urywając  remisem punkty liderom z Nysy i Lwówka. Ponadto nasza  drużyna prowadzona przez Radosława Zająca wygrała aż 3 spotkania ulegając jedynie solidnie grającej tego dnia drużynie z MOS nr 2 we Wrocławiu.
Warto zaznaczyć , że poziom sportowy rozgrywek ligowych ciągle rośnie. Zakończona runda jesienna będzie kojarzyć się z solidnym piłkarskim rzemiosłem, a zdobyte punkty, wyróżnienia i laury pozwolą doczekać wiosny, kiedy znowu przystąpimy do sportowej rywalizacji.

Tabela wyników rozgrywek po II Turnieju >>>

Turniej Piłkarski Rundy Wiosennej – 7.06.2019

W dniu 07.06.2019 roku na terenie kompleksu Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbył się turniej finałowy szóstego sezonu Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.
Turniej zgromadził najlepsze piłkarskie reprezentacje placówek resocjalizacyjnych z terenu Dolnego Śląska. W sezonie 2018/2019 odbyły się 3 turnieje piłkarskie, w których rozegrano 56 meczy.
Turniej Finałowy pokazał, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe, a siła charakteru przekłada się bezpośrednio na osiągane wyniki.
Mistrzostwo Ligi wywalczyła drużyna z MOW Nysa – podczas turnieju finałowego nie było jej łatwo, fotel lidera utrzymała dzięki przewadze  punktowej uzyskanej w poprzednich turniejach.  Największym zaskoczeniem była postawa drużyny z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu, która awansowała o kilka miejsc w tabeli i w końcowej klasyfikacji uplasowała się na pozycji Vicemistrza Dolnego Śląska. Brązowy medal przypadł dzielnie walczącej drużynie gospodarzy – MOW Wałbrzych prowadzonej przez p. Radosława Zająca. Drużyna z Wałbrzycha w pięciu minionych edycjach Ligi zawsze zajmowała miejsce na podium i podobnie stało się tym razem. Po zaciętej walce musieliśmy jednak uznać wyższość rewelacyjnie spisującej się tego dnia ekipie z Wrocławia, która tego nie przegrała żadnego z meczy.
W turnieju finałowym wyróżniono po dwóch zawodników z każdej drużyny oraz uhonorowano najlepszego strzelca i najlepszego  bramkarza turnieju. Byli to Patryk Grzeszuk z MOW Szklarska Poręba – najlepszy strzelec  oraz  Dawid Wiśniewski z MOW Nysa – najlepszy bramkarz.
Najlepszym strzelcem w przebiegu całych zmagań ligowych został Aleksander Lasek z ZPEW Lwówek Śląski (16 bramek).

Tabela wyników rozgrywek po Turnieju Finałowym >>>