IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym 27 marca 2018

Dnia 27.03.2018 roku w kompleksie Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, rozegrane zostały IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu wszystkie placówki z Dolnego Śląska oraz placówki z regionu województwa opolskiego oraz wielkopolskiego. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz największych imprez sportowych organizowanych przez placówki resocjalizacyjne i z upływem czasu przyciąga coraz większą liczbę chętnych zawodników. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego p. Cezarego Przybylskiego, a uroczystej inauguracji imprezy dokonał  Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim  – p. Jerzy Więcławski.
Po obu stronach stołu naprzeciw siebie stanęli wychowankowie – reprezentanci różnych placówek typu MOS, MOW oraz Zakładów Poprawczych min. z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Nysy, Babimostu, Strzelina, Świdnicy, Mrowin, Sobótki, Kłodzka, Walimia, Smolnika , Jawora oraz Wałbrzycha. Uczestnicy turnieju to tzw. „trudna młodzież”, która tego dnia swym zaangażowaniem oraz umiejętnościami udowodniła, że sport nie ma granic, a poziom sportowy imprezy kształtował się na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę najważniejszy walor imprezy, czyli jej aspekt wychowawczy uczestnicy zapoznani zostali z zasadami fair-play, a całej imprezie przyświecało hasło „Pamiętamy – 100 lat Niepodległej”. W związku z tą podniosłą ideą odegrany został „Mazurek Dąbrowskiego”, a Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu p. Piotr Schienke nawiązał w przemowie do młodzieży do tych niezwykle istotnych wydarzeń w historii naszego kraju.
Współzawodnictwo chłopców przebiegało na ośmiu stołach równocześnie, natomiast dziewczęta rywalizowały na jednym stanowisku. W sumie przeprowadzono około 160 bezpośrednich spotkań, a  drużyny rozegrały średnio po 15 meczy.
W Turnieju przyznano nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy, a wyniki rywalizacji ukształtowały się następująco:

Rywalizacja drużynowa – chłopcy
Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w  Babimoście
Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Specjalnych w Nysie
III miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zespole Placówek Specjalnych w  Nysie

Rywalizacja indywidualna (dziewczęta)
Mistrzyni Dolnego Śląska – Wiktoria Ligenza (MOW Sobótka)
Vicemistrzyni Dolnego Śląska  – Kinga Lisowska (MOW Sobótka)
III  miejsce – Julia Strychalska (MOW Sobótka)

Rywalizacja indywidualna (chłopcy)
Mistrz Dolnego Śląska – Kewin Gruszka (MOW Nysa)
Vicemistrz Dolnego Śląska – Jacek Jakubowski (ZPO Strzelin)
3 miejsce – Łukasz Tęcza (MOS Walim)

Tabela wyników Mistrzostw Tenisa Stołowego 2018 >>>

Fotorelacja z Mistrzostw w Telewizji Wałbrzych >>>

Fotorelacja z Mistrzostw na portalu www.walbrzych24.com >>>

Fotorelacja z Mistrzostw na portalu www.walbrzyszek.com >>>

Zdjęcia – K. Machowczyk, T. Gołębiewski