XII edycja wałbrzyskiego Biegu Wilczym Tropem

W XII edycji wałbrzyskiego Biegu Wilczym Tropem, będącego częścią ogólnopolskich obchodów 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wzięła udział także reprezentacja sportowa z naszej placówki. Na dystansie 1963 m reprezentowali nas Dawid Hallek, Jakub Kozubowski i Bartosz Subkowski, wspierani logistycznie i będący pod opieką wychowawcy Pana Daniela Sienkowiec. Rywalizując z grupą łącznie ponad 500 zawodników nasi wychowankowie wytrzymali dość szybkie tempo biegu i zajęli dobre lokaty, co stanowi dla nich wysokie osiągnięcie sportowe i powód do osobistej dumy. Na dystansie 1963 m w kategorii do 18 roku życia Dawid Hallek zajął 4 miejsce, Bartosz Subkowski 8 miejsce, zaś Jakub Kozubowski -10 miejsce. W kategorii Open spośród wszystkich biorących udział w biegu uczestników nasi wychowankowie zdobyli – odpowiednio – miejsce: 26 Hallek, 33 – Subkowski oraz 50 – Kozubowski. Po dotarciu na metę uczestnicy biegu Wilczym Tropem otrzymali piękne, okolicznościowe medale. Udział po raz kolejny w tego typu wyjątkowym wydarzeniu sportowym jest dla nas wyjątkową lekcją historii, uczestnicząc w XII Biegu Wilczym Tropem mogliśmy zarazem oddać hołd Żołnierzom Wyklętym.