Wakacje w naszym Ośrodku

Wakacje w ośrodku nie zawsze muszą oznaczać nudę, bowiem im więcej kreatywności tym  letni czas płynie szybciej i  aktywniej, co pozwala na nabranie sił  na nowy rok szkolny. W sierpniu 2022 roku grupa przebywająca w naszej placówce pod opieką pana Radka Zająca brała udział w wielu ciekawych inicjatywach, które uchwyciliśmy w fotorelacji. Jak wiadomo sport to zdrowie, stąd znaczną część czasu poświęciliśmy na ćwiczenia fizyczne, a także aktywność na boisku i basenie. W drugiej połowie wakacji grupa uczestniczyła w dwóch wyjściach na basen w Aqua-Zdroju, gdzie oprócz szaleństwa na zjeżdżalniach oraz nieckach basenowych korzystaliśmy z dobrodziejstwa saunarium.  Ponadto korzystając z własnej bazy sportowej chłopcy trenowali piłkę nożną, siatkówkę plażową i koszykówkę. Nie zabrakło również treningów na siłowni, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Kolejnym ciekawym wyjściem okazały się zajęcia wędkarskie zorganizowane na łowisku komercyjnym Sobięcin, gdzie część z chłopców zwłaszcza tych nowych  po raz pierwszy miało okazję spróbować swych sił z wędką w tle. Jak się okazało zajęcia przypadły naszym chłopakom do gustu, a złowione okazy ryb sprawiły im wiele radości.  Taka całodniowa aktywność połączona z posiłkiem na świeżym powietrzu uczy konstruktywnego gospodarowania czasem wolnym.
Podobną inicjatywą związaną z przebywaniem w terenie były liczne spacery  wyjścia ukierunkowane na poznawanie piękna naszego regionu. Na długo w pamięci naszych chłopców pozostanie widok z wieży na Wzgórzu Gedymina, gdzie wybraliśmy się na wspólną wycieczkę. Panorama  wszystkich najwyższych szczytów tj Śnieżka, Chełmiec, Borowa, ale i niespodziewanie Sky Tower we Wrocławiu wywarła na chłopkach duże wrażenie. Ponadto w okresie wakacji odbyły się liczne  piesze wędrówki po okolicach Wałbrzycha, czy Szczawna Zdrój, które natchnęły zwłaszcza nowych wychowanków bakcylem kreatywnego spędzania czasu wolnego.  Jak widać wakacje upłynęły nam aktywnie i z pewnością będą wstępem do jeszcze ciekawszych inicjatyw w zbliżających się roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia – R. Zając