I Mistrzostwa Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu w tenisie stołowym

Dnia 25.11.2023 roku w naszym Ośrodku odbyły się  I Mistrzostwa Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu w tenisie stołowym.  Organizatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego p. Radosław Zając, którego w przebiegu zawodów wsparła p. Krystyna Osiewała. Zawody miały na celu wzajemną integrację poprzez aktywny udział w  imprezie o charakterze sportowym. Udział w Mistrzostwach wzięło 15 zawodników z wszystkich trzech grup wychowawczych. W obsługę imprezy zaangażowanych zostało również 3 wychowanków pełniących funkcję sędziów stolikowych. Po blisko 3 godzinach rywalizacji wyłoniono 3 zwycięzców grup eliminacyjnych, którzy zmierzyli się ze sobą w finale. Po bardzo zaciętej grze tytuł Mistrza Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w tenisie stołowym zdobył Dominik Micek, a drugą lokatę wywalczył Mateusz Dziemiński. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Jakub Konarski. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, natomiast Mistrz zdobył okazały puchar.
Warto dodać, że poziom sportowy zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, a młodzież poważnie potraktowała rywalizację, czego efektem było wspaniałe widowisko sportowe oraz wysoka frekwencja. Ponadto turniej był jednocześnie eliminacjami do występu w VIII Mistrzostwach Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w tenisie stołowym i wyłonił naszą reprezentację na tą jakże ważną imprezę organizowaną przez DMOW Wałbrzych.