Czołowe miejsca w Turnieju Szachowym w WOK

W dniu 20.10.2023r. w Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury na Piaskowej Górze rozegrany został turniej szachowy „Miłośników Królewskiej Gry w Szachy”. W turnieju uczestniczyli amatorzy i zawodnicy zrzeszeni w klubach. Rozgrywki miał wyłonić osoby, które będą startować w nadchodzących Turniejach klubowym. Partie szachowe były rozgrywane systemem kołowym, każdy z każdym w zależności od rankingu czyli ilości punktów zgromadził podczas rozgrywek rocznych, zawodnicy byli kojarzeni według ustalonej listy. Grający wymieniali się w parach. Partie szachowe były rozgrywane w narzuconym limicie czasowym, ustalanym przez kierownika sekcji. W czasie gry było widać zaciętą rywalizację. Podczas tego spotkania został rozegrany Turniej Szachowy dla osób bez kategorii w tej dziedzinie sportu. W tych rozgrywkach uczestniczyli także nasi wychowankowie, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach szachowych w naszej szkole. Najlepszym graczem bez licencji został Jakub Różański, natomiast trzecie miejsce zajął Michał Żelazny. Gratulujemy!