Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2019

W dniach 5 – 20 października 2019r. nasz Ośrodek weźmie udział w wydarzeniu pod nazwą  „Europejski Tydzień Kodowania  –  Code Week 2019”. Jest to inicjatywa, w ramach której propagujemy w całej Europie  kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie oraz inne działania związane z technologią komputerową. Do udziału w tym przedsięwzięciu zgłosiliśmy zarówno Szkołę Podstawową jak i Szkołę Branżową I Stopnia naszej placówki. Realizatorem działań w ramach tej akcji jest nauczyciel informatyki – Krystian Machowczyk, który na swoich lekcjach poprowadzi szereg zajęć związanych z kodowaniem.
W dniu 11 października będą to:
zajęcia z informatyki w klasie  VII i VIII Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 33 w Wałbrzychu, temat zajęć: Podstawy kodowania środowisku programistycznym C++. Są to zajęcia otwarte dla innych nauczycieli szkoły, pokazujące możliwości wykorzystania środowiska programistycznego C++ do nauki kodowania w szkole.
W dniu 14 października będą to:
zajęcia z informatyki w klasach I Szkoły Branżowej Specjalnej I Stopnia, temat zajęć:
Aplikacja matematyczna w środowisku programistycznym C++.  Podczas zajęć uczniowie będą programować prosty program matematyczny określający znak liczby.
Mamy nadzieję na wspaniałą przygodę  połączoną z nauką kodowania i programowania, a po wykonaniu zadań na zdobycie Certyfikatu Szkoły Kodowania!

Więcej o wydarzeniu Europejski Tydzień Kodowania  –  Code Week 2019 >>>

Zgłoszone wydarzenia w naszym ośrodku w ramach Code Week 2019:

w Szkole Podstawowej >>>

w Szkole Branżowej >>>

Materiał do pbrania (PDF) >>>