Nasz ośrodek najlepszy w szachach

W dniu 18.05.2023 roku,  przy Zespole Placówek Specjalnych w Nysie odbyła się kolejna edycja Turnieju Szachowego Placówek Resocjalizacyjnych. Impreza objęta była  patronatem Wojewody Opolskiego, dla uczczenia Rocznicy Konstytucji 3-go Maja. W zawodach startowało 26 zawodników z  wielu ośrodków. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym na dystansie 7 rund. W czasie trwania Turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni.  W tym roku szkolnym nasz ośrodek reprezentowali szachiści Jakub Konarski, Jakub różański i Marcin Kasperski. Drużyna ta okazała się najsilniejszą  we wszystkich kategoriach Turnieju. Grupowo  zdobyliśmy najwyższą liczbę punktów, zajmując tym samym I miejsce.

Również w kategorii indywidualnej zdobyliśmy wszystkie czołowe miejsca. W Turnieju zajęliśmy:

I miejsce – Jakub Różański,
II miejsce – Jakub Konarski,
III miejsce – Marcin Kacperski.

Szczęśliwi, usatysfakcjonowani i z cennymi nagrodami powróciliśmy do placówki. Oczywiście już planujemy przygotowania i udział w Turnieju Szachowym w Nysie w przyszłym roku.