Dzień Otwarty w naszej placówce

Dnia 16 kwietnia w naszej placówce odbył się Dzień Otwarty. Z tej okazji, już od samego rana chłopcy szykowali garnitury, białe koszule i krawaty. Nadszedł bowiem dla nich dzień szczególny. Z dużą dozą emocji wyczekiwali na swoich bliskich, którzy przyjeżdżali z różnych stron Polski.
Uroczystość w szkole rozpoczęła się o godzinie 13.00. Licznie przybyłych gości uroczyście przywitał dyrektor naszej placówki, pan Piotr Schienke. Prowadząca imprezę pani Marcela Rudnicka – Sznabel rozpoczęła uroczystość od prezentacji obszarów pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i terapeutycznej w naszym ośrodku. Pokazy zdjęć i prelekcja filmów bardzo zainteresowały i urzekły przybyłych gości, pokazały bowiem ogrom pracy z ich dziećmi w naszej placówce. Rodzice byli wręcz dumni z poziomu zaangażowania chłopców w tak wiele działań organizowanych w szkole, w internacie oraz podczas wyjazdów poza placówkę. Po prelekcji nadszedł czas na część artystyczną, która przyniosła widowni dużo dobrej zabawy i wiele humoru. Chłopcy w mistrzowski, artystyczny sposób wystąpili w przedstawieniu „Raj nie całkiem utracony”. Po spektaklu wystąpił także nasz wokalista, uczeń klasy trzeciej – Jacek Zawadzki. Ponad godzinna prelekcja na sali gimnastycznej, połączona z występem artystycznym, zakończyła się gromkimi brawami i dużym uznaniem ze strony naszych gości.

W daldszej części dnia odbyło się wspólne zwiedzanie naszego ośrodka. Chłopcy wraz z wychowawcami oprowadzali swoich bliskich po salach szkolnych, świetlicach i pokojach w internacie. Tam wspólnie oglądali wystroje i gazetki z pracami chłopców, które tworzyli na zajęciach artystycznych, terapeutycznych i technicznych. Po zakończeniu zwiedzania, dla każdego z rodziców odbyły się konsultacje z nauczycielami i wychowawcami klas. Tu rozmowy trwały niekiedy dość długo, ponieważ omawiano wiele aspektów pracy z uczniami tak, aby każdy z rodziców wyczerpująco dowiedział się o sukcesach, osiągnięciach a także o obszarach wymagających dalszej pracy dydaktyczno – wychowawczej z jego synem w ośrodku.

Zarówno uroczystość jak i  zwiedzanie ośrodka oraz konsultacje z rodzicami, powiązane z długo oczekiwanymi spotkaniami rodzinnymi przebiegły we wspaniałej atmosferze. Wielu rodziców chciałoby, aby takie dni zdarzały sie częściej. Pokazują one, jak duży, pozytywny wpływ mają na chłopców działania podejmowane na co dzień przez kadrę naszej placówki.