Wycieczka do Wrocławia – zajęcia z mechaniki

W dniu 8 listopada  2018 roku została zorganizowana wycieczka do Wrocławia dla- mechaników, uczestników projektu. W wycieczce wzięło udział sześciu wychowanków naszego ośrodka.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wrocławskiej firmy PARKER Hannifin Manufacturing Poland znajdującej się w Siechnicach. Zakład zajmuje się produkcją wysokiej jakości złączek do urządzeń hydraulicznych jak koparki, samochody- wywrotki, ale również do statków, samolotów i samochodów osobowych. Produkty są rozsyłane na cały świat. Oglądaliśmy pracę na obrabiarkach CNC sterowanych numerycznie oraz roboty prowadzone na obrabiarkach wielowrzecionowych.

Kolejnym punktem wycieczki był zakład Schumacher Packaging w Krępicach pod Wrocławiem. Po zwiedzeniu zakładu już wiemy jak produkuje się wszelkiego typu kartony i opakowania kartonowe powszechnie stosowane w handlu. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się magazyn wysokiego składowania o wysokości 13 pięter, w którym pracę wykonuje komputer i urządzenia składujące.