Turniej gry w darta

W sobotę 26.02.2022r. odbył się kolejny turniej gry w darta. Ta popularna gra zręcznościowa cieszy się w naszej placówce bardzo dużą popularnością. Do turnieju przystąpiło 12 wychowanków. Na początku zostali oni zapoznani z historią sportu, budową tarczy i rzutek oraz zasadach punktacji. Nasz turniej przebiegał w rozgrywkach na trzech tarczach elektronicznych. Punktację zaczynaliśmy od 301 w dół. Przyjęliśmy, że z każdej z grup po rozgrywce odpada jeden zawodnik a pozostali przechodzą dalej. Kolejne grupy tworzone były wg zajętych miejsc w poprzedniej rozgrywce. W sumie przeprowadzono 10 rozgrywek. Do ścisłego finału stanęli Jakub Płóciennik, Wiktor Pituła, Oskar Matysiak oraz Dorian Tuszakowski. Po zaciętej rozgrywce zwyciężył Oskar Matysiak z gr IV, który przez cały turniej zajmował pierwsze miejsca. Drugą lokatę zdobył Dorian Tuszakowski z gr III. Na trzeciej pozycji uplasował się Wiktor Pituła a tuż poza podium był Jakub Płóciennik.