Spotkanie wigilijne

W dniu 14.12.2021r. o godzinie 16:00 Dyrekcja, pracownicy ośrodka i wychowankowie spotkali się aby tradycyjnie obchodzić Boże Narodzenie. Rozpoczęliśmy od przedstawienia, w tym roku nietypowego, nastrajającego bardzo lirycznie do świąt, a mianowicie montażu słowno – muzycznego „Szukałem Cię”.
W przygotowanie przedstawienia włączyło się wiele osób, co również wpływało na nasz nastrój i poczucie wspólnej sprawy. Wykorzystując m.in. teksty ks. Jana Twardowskiego chcieliśmy wzbudzić refleksje nad nadchodzącym świątecznym czasem. Zadając sobie słowami księdza Twardowskiego pytanie „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”  odpowiadamy:

„Dlatego, żeby uczyć się miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

Następnie wysłuchaliśmy przemówienia oraz życzeń Pana Dyrektora i modlitwy ks. Pawła i Proboszcza naszej parafii.  Wspomnieliśmy bliskich i nieobecnych, rozmawiając o cudzie narodzin, tradycji ale również trudnościach jakie ten czas ze sobą niesie. Zasiedliśmy do uroczystej kolacji, pięknie nakrytych stołów, tradycyjnych potraw. Spotkanie było wspaniałą okazją do polepszania naszych relacji, czasem na wspólne rozmowy, śpiewanie kolęd, czasem na bycie dla siebie milszymi i lepszymi.

Tekst i zdjęcia – K. Machowczyk