I Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym 31 marca 2015

I Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym odbyły się dnia 31 marca 2015 r. w Hali widowiskowo – sportowej Wałbrzyskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego AQUA – ZDRÓJ w Wałbrzychu. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który do udziału w przedsięwzięciu zaprosił placówki  resocjalizacyjne z Dolnego Śląska. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha.
Udział w Mistrzostwach wzięło 62 wychowanków z 17 następujących placówek: Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Jeleniej Górze, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy Zespole  Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim, Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Szklarskiej Porębie, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w  Wałbrzychu, Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy, Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy Zespole Placówek Oświatowych w Strzelinie, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 3 we Wrocławiu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 2 we Wrocławiu, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  im. Wojtka Bellona we Wrocławiu, Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce, Domu Dziecka w Jedlinie Zdroju i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu.
Rywalizacja chłopców przebiegała na ośmiu stołach równocześnie, natomiast dziewczynki rywalizowały na dwóch stanowiskach. Drużyny odbyły średnio po 15 meczy rozgrywanych systemem grupowo – pucharowym. Nad przebiegiem zawodów oprócz sędziego głównego –  p. Tomasza Durajczyka, czuwali przeszkoleni sędziowie stolikowi.

Ostateczna klasyfikacja ukształtowała się następująco:

Rywalizacja drużynowa – dziewczęta:
1 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce
2 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy  im. Wojtka Bellona we Wrocławiu
3 miejsce – Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu

Rywalizacja drużynowa – chłopcy:
1 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze
2 miejsce – Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim
3 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu

Rywalizacja indywidualna – dziewczęta:
1 miejsce – Jolanta Gąsior (MOW  Wrocław)
2 miejsce – Magdalena Olszewska (ZPS Kłodzko)
3 miejsce – Paulina Kolec (MOW Sobótka)

Rywalizacja indywidualna – chłopcy:
1 miejsce – Dawid Nowakowski (MOW Mrowiny)
2 miejsce – Borys Marecki (MOS nr 2 Wrocław)
3 miejsce – Stanisław Monastyrski (ZPEW Lwówek Śląski)

Zapraszamy do obejrzenia filmu z I Mistrzostw Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym >>>

 

Zdjęcia – K. Machowczyk, K. Jefmański, T. Gołębiewski