Dzień Bezpiecznego Komputera

W dniu 12 października obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera. Z tej okazji grupa wychowanków pod opieką pana Krystiana wzięła udział w specjalnie przygotowanych zajęciach w Bibliotece Multimedialnej, dotyczących zagrożeń dla społeczeństwa w sieci internet. W pierwszej części zajęć chłopcy uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa użytkowników komputerów. Omawialiśmy najistotniejsze zagrożenia dla człowieka, płynące z internetu.
W drugiej części zajęć, która  odbyła się w  pracowni komputerowej, chłopcy dowiadywali się, w jaki sposób i jakim oprogramowaniem zabezpieczone są komputery, z których korzystają goście miejskiej Biblioteki Multimedialnej. Sporo rozmawialiśmy o zabezpieczeniach i filtrach chroniących komputery i użytkowników przed dostępem do stron niepożądanych, a także przed złośliwym oprogramowaniem wirusowym.
W dniach 12-14 października,  w szkolnej pracowni komputerowej liczna grupa naszych wychowanków wzięła również udział w konkursie na najskuteczniejszą informację elektroniczną o zagrożeniach z Internetu dla człowieka lub komputera. Oczywiście w trakcie konkursu omawialiśmy niektóre rodzaje zagrożeń a także oprogramowanie, które w naszej szkole chroni nas przed „atakami” ze strony internetu. Wyniki konkursu poznamy już niebawem, po zakończeniu prac jurorów, powołanych przez organizatora – nauczyciela Krystiana Machowczyka.
Niewątpliwie tego rodzaju zajęcia warsztatowe prowadzone na wiele sposobów, mają istotny wpływ na zachowanie naszych chłopców w sieciowej społeczności.

Tekst i zdjęcia – K. Machowczyk